Hallitus

Hallituksen toiminta ja esittely

Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus, johon yhdistyksen syyskokous valitsee vuosittain kolme (3) varsinaista- ja kaksi (2) varajäsentä kahdeksi (2) toimikaudeksi kerrallaan . Hallitukseen kuuluu puheenjohtaja sekä kuusi (6) varsinaista ja neljä (4) varajäsentä. Puheenjohtaja valitaa joka toinen vuosi kahdeksi toimikaudeksi kerrallaan.

Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan sekä sihteerin, joka voi olla hallituksen ulkopuolelta.

Hallitus voi nimetä avukseen työvaliokunnan hoitamaan yhdistyksen juoksevia asioita sekä toimihenkilöitä ja toimikuntia eri tarkoituksiin.

Hallitus kokoontuu 7 - 10 kertaa vuodessa.

Hallituksen jäsenet 2021

Tero Tilli, puheenjohtaja,

p. 040 565 0898, tero.tilli@windowslive.com

Kati Vekkeli, hallituksenjäsen

p. 050 585 0096, vekkelikati@gmail.com

Tommi Harju, hallituksenjäsen

p. 040 526 0875, tommi.harju75@gmail.com

Vili Liukkonen, hallituksenjäsen

p. 050 919 0884, liukkonenvili98@gmail.com

Jani Hyyrynen, hallituksenjäsen

p. 0400 436 411, jani.hyyrynen@gmail.com

Jenni Paavola, hallituksenjäsen,

p. 040 512 0940, jenni.paavola@hotmail.com

Jorma Kakko, hallituksenjäsen

p. 040 591 7743, jormakakko67@gmail.com

Milla Danielsbacka, hallituksenvarajäsen

p. 050 305 6594, Millad71@gmail.com

Sami Skippari, hallituksenvarajäsen

p. 040 553 4779, sami.s.skippari@gmail.com

Tero Rantala, hallituksenvarajäsen

p. 050 419 1456, tero.rantala9@gmail.com

Henri Hannola, hallituksenvarajäsen

p. 040 725 0358,  hannola.henri@gmail.com


© 2021 | Valkealan Urheiluautoilijat