Tykkimäen Moottoriradan harjoituspäivien valvontavuorot:

 

Koska olemme (ValUA) jäsenenä Tykkimäen Moottorirata Ry:ssä (TMR), niin meillä on myöskin velvoitteita. Yksi niistä on harjoituspäivien valvontavuorot. Jokaiselle TMR:n jäsen yhdistyksellä on viiden viikon välein viikon valvontavuoro. Meillä seuraavasti viikot 28, 33 ja 38 tällä hetkellä, mutta ne voivat muuttua kilpailu ajoankohtien mahdollisesti muuttuessa. Päivät ovat: tiistai ja torstai klo 16:00 - 20:00, sekä lauantai ja sunnuntai klo 12:00 - 16:00. Lisäksi voi olla yksityistilaisuuksia ko. viikolla.

Joten vavojia tarvitaa. En aio itse olla seuramme kestovalvoja moottoriradalla. Vaan tämä on tarjous teille arvoisat seuramme jäsenistö, mutta ei vain tänään. Eli kännykkä käteen ja allekirjoittaneelle viestiä laittamaan minä päivänä / päivinä on tulossa valvojaksi Tykkimäkeen. Avain, puhelin ja ohjeet katsotaan jokaisen kanssa erikseen.

P.S. Jos on tarkoitus tulla ajamaan harjoituspäivänä seuramme valvontaviikon aikana, niin samallahan voi hoitaa valvonnan.

 

Tero Tilli

040 565 0898

tero.tilli@windowslive.com


© 2020 | Valkealan Urheiluautoilijat